TEKNEL DRAGON 300 4,5kW INDUCTOR

12 349,00 zł
Towar dostępny w magazynie
Brutto

Szybka dostawa

Produkty dostępne wysyłany w 24h.

Masz pytanie związane z tym produktem?

Zadzwoń do naszego doradcy: 783 148 431

Ilość

✅ PODGRZEWACZ INDUKCYJNY TEKNEL DRAGON 300 4.5kW

PROFESJONALNY PODGRZEWACZ DO SZYBKIEGO ROZGRZEWANIA METALI METODĄ INDUKCYJNĄ

✅ PROFESJONALNY PODGRZEWACZ INDUKCYJNY 4,5kW !

Podgrzewacz indukcyjny TEKNEL DRAGON 300 4.5kW jest rewolucyjnym urządzeniem przeznaczonym do bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych i aluminium metodą indukcyjną! Wykorzystanie indukcji do podgrzewania elementów znacząco poprawia czas pracy, jej wydajność i bezpieczeństwo! Element ogrzewany jest równomiernie i w miejscu do tego wymaganym, dzięki czemu nie uszkodzimy elementów znajdujących się w pobliżu!

Pomimo niewielkich rozmiarów i wagi (7kg) urządzenie uzyskuje bardzo wysokie parametry wyjściowe. Wbudowany układ chłodzenia cieczą umożliwia uzyskanie mocy 4,5kW i temperatury ok. 1000˚C a opatentowany system końcówek umożliwia ich szybką i bezproblemową wymianę.

✅ INDUKCJA - REWOLUCYJNE OGRZEWANIE METALI !

Podgrzewacz DRAGON 300 działa na zasadzie zmiennego pola elektromagnetycznego tworzącego się wewnątrz cewki, czego efektem jest ogrzanie materiału w miejscu którym potrzebujemy, bez uszkodzeń w jego okolicach. Korzystając z reguł indukcji elektromagnetycznej, urządzenie dostarcza ogromną ilość ciepła do konkretnego miejsca w ciągu zaledwie kilku sekund na głębokość 4mm.

Urządzenie chłodzone jest cieczą, dzięki czemu nie nagrzewa się i wytrzymuje długie cykle pracy! Podgrzewacz indukcyjny nagrzewa metal tylko w wybranym miejscu do temperatury ok. 1000˚C (7x12x4mm) w 1 sekundę. Moc regulowania jest skokowo - 10 STOPNI REGULACJI

✅ ZASTOSOWANIE

Urządzenie znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie jest konieczność podgrzania elementu do wysokiej temperatury! Poradzi sobie z zapieczonymi elementami takimi jak: śruby, pręty, profile, blachy, łożyska, obudowy, wały napędowe, zawiasy, nakrętki, rury i koła zębate, układy wydechowe itp. Można je także wykorzystać do ogrzewania przyrządów i detali przed hartowaniem, łączeniem, lutowaniem, spawaniem.

Zalecany do każdego serwisu pojazdów osobowych i dostawczych do napraw blacharskich i mechanicznych. Do zastosowań przy remontach i ustawianiu geometrii kół, w punktach wymiany opon i warsztatach mechanicznych. Gwarantuje zmniejszenie czasu naprawy i maksymalną kontrolę nagrzewania podczas pracy!

✅ ZESTAW ZAWIERA

  • PODGRZEWACZ TEKNEL DRAGON 300
  • PRZEWÓD ROBOCZY Z KOŃCÓWKĄ

PARAMETRY TECHNICZNE:

Prąd pobierany z sieci: 16A

Zabezpieczenie sieci zasilającej: 20A zwłoczne

Znamionowe napięcie zasilania: 230V; 50Hz/60Hz (1ph)

Czas pracy ciągłej: 30 minut przy mocy maksymalnej

Moc maksymalna: 3,9 kW

Moc szczytowa: 4,5 kW

Stopnie regulacji: 10

Czas pracy ciągłej: 30 minut przy mocy maksymalnej

Częstotliwość: 20-60 kHz regulowana automatycznie

Długość kompletnego przewodu: 3 m

Pojemność zbiornika: 5 litra

Rodzaj chłodzenia: ciecz

Stopień ochrony: IP 21

Wymiary: 43x43x62 cm

Waga: 39kg z płynem chłodniczym

D228A2
20 Przedmioty

Opis

Stan
Nowy
Marka
Ideal
Kod producenta
D228A2
EAN (GTIN)
5903991105981
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym
9

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło